تأثیر چای‌های گیاهی بر لاغری

 1. Homepage
 2. مقالات
 3. تأثیر چای‌های گیاهی بر لاغری
تأثیر چای‌های گیاهی بر لاغری

تأثیر چای‌های گیاهی بر لاغری

تأثیر چای‌های گیاهی بر لاغری


اکثر مردم فکر می‌کنند چای‌های لاغری به دلیل این که از گیاهان ساخته شده‌اند هیچ گونه ضرری ندارد اما این‌گونه نیست. در چند سال اخیر بسیار شاهد تبلیغات شرکت‌های داروسازی گیاهی برای چای‌های گیاهی بودیم به طوری که تغریبا تمام رسانه‌ها حتماً چندین بار چای‌های لاغری را تبلیغ کرده بودند. به عنوان مثال برخی رسانه‌ها می‌گفتند اگر از چای گیاهی استفاده کنید در یک ماه 4 تا 7 کیلو لاغر خواهید شد. در ادامه بررسی خواهیم کرد که آیا این موضوع و موضوع‌های این چنینی صحت دارند یا خیر.


بعضی افراد تصمیم دارند لاغر شوند اما نمی‌توانند رژیم بگیرند و یا ورزش کنند به همین دلیل به دنبال روش‌هایی می‌گردند که بدون دردسر و زحمت آن‌ها را لاغر کنند، یکی از این روش‌ها استفاده از دم‌نوش گیاهی یا چای گیاهی است. اخیراً این نوع از دم‌نوش‌ها و چای‌های گیاهی طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند و افراد زیادی برای لاغر شدن از آن‌ها استفاده می‌کنند. شاید این سؤال در ذهن شما پیش آمده باشد که دم‌نوش بهتر است یا چای‌های گیاهی در ادامه به این موضوع می‌پردازیم.دم‌نوش بهتر است یا چای گیاهی؟


بهتر است بگویم هر دو این مورد یک مفهوم را دارند و دم نوش یا چای گیاهی یک نوع نوشیدنی کم کالری است که جایگزین فوق‌العاده‌ای برای نوشیدنی‌هایی است که کالری زیادی دارند. دم‌نوش‌ها بسیار برای لاغری مفید، سریع و بی وقفه هستند. همچنین ضرر دم‌نوش‌ها نسبت به قرص‌های لاغری بسیار کم‌تر است از این رو اگر میان چای گیاهی و قرص‌های لاغری تصمیم دارید یکی را برگزینید توصیه می‌شود حتماً چای‌های لاغری را انتخاب کنید.


برخی از دم نوش‌های گیاهی لاغری عبارت‌اند از:
 1. دم‌نوش بابونه

 2. دم‌نوش چای سبز

 3. دم‌نوش زنجبیل

 4. دم‌نوش زیره و زنجبیل و چای سبز و نعناع

 5. دم‌نوش سیر و لیموترش و عسل

 6. دم‌نوش لاغری‌ترش

 7. دم‌نوش برگ بو و دارچین

 8. دم‌نوش رازیانه

 9. دم‌نوش گزنه

 10. دم‌نوش زیره

 11. دم‌نوش مریم گلی با عسل و لیمو

 12. دم‌نوش کرفس و چای سبز

 13. دم‌نوش زرشک

 14. دم‌نوش قهوه سبز


و موارد زیاد دیگری که نمی‌توان همه آن‌ها را نام برد. در زیر یکی از دم‌نوش‌های فوق را بررسی خواهیم کرد.تأثیر چای سبز بر روی لاغری


معمولاً دم‌نوش‌های گیاهی و یا چای‌های گیاهی از چند نوع گیاه مختلف ساخته می‌شوند تا بتوانند تأثیر فوق العاده خود را به جای بگذارند. مطمئا تا به حال بارها درباره چای سبز و خاصیت بی نظیر آن بر روی لاغری شنیده‌اید. چای سبز تنها یک نوشیدنی طعم دار و داغ نیست بلکه این چای پر از خواص است. ترکیبات زیست فعال (ترکیبات شیمیاییِ که در بعضی از مواد غذایی موجود هستند که برای سلامتی مفید هستند، ولی برای بدن ضروری نیستند) که در برگ‌های چای سبز وجود دارد در آب حل می‌شود و به نوشیدنی مفیدی تبدیل می‌شود. شما با نوشیدن یک فنجان چای سبز، مقدار فراوانی از ترکیبات مفید را دریافت می‌کنید.


معروف‌ترین عنصری که در چای سبز وجود دارد کافئین نام دارد. مقدار کافئینی که در یک فنجان چای سبز وجود دارد بسیار کمتر از مقدار کافئینی است که در یک فنجان قهوه موجود است اما همین مقدار کافئین چای سبز تأثیر فوق العاده ای خود را بر روی لاغری به جای می‌گذارد زیرا کافئین محرک شناخته می‌شود و طبق مطالعات به دست آمده به چربی سوزی و بهبود عملکرد ورزشی بسیار کمک می‌کند؛ اما بیش از هر چیزی چای سبز به دلیل آنتی اکسیدان هایی به نام کاتشین (Catechin) می‌درخشد. مهم‌ترین کاتشینی که در چای سبز موجود است اپی‌گالوکاتشین گالات (EGCG) نام دارد. این کاتشین موجب می‌شود تا میزان سوخت و ساز بدن شما افزایش پیدا کند.


چای سبز تأثیرات قابل مشاهده‌ای دارد که علاوه بر این که در چای آن دیده شده در مکمل‌هایی که با عصاره این چای تولید شده‌اند وجود دارد.کالری مورد نیاز بدن برای کاهش وزن


مقدار کالری مصرفی‌ای که موجب کاهش وزن می‌شود باید تغریبا ۵۰۰ _ ۱۰۰۰ کالری کم‌تر از میزان کالری‌ای باشد که شما بیش از این که رژیم لاغری بگیرید مصرف می‌کردید با این روش در یک هفته با استفاده از چای گیاهی لاغری شما 2 تا 4 کیلو کاهش وزن خواهید داشت. اگر دم‌نوش‌های گیاهی را جایگزین نوشیدنی‌هایی از قبیل آب میوه‌ها، لیموناد و چای‌های یخی شیرین (یخ در بهشت و چای‌های شیرین…) کنید به راحتی می‌توانید به میزان کالری‌ای که بدنتان برای کاهش وزن نیاز دارد برسید.


اجازه دهید بهتر این موضوع را برایتان بازگو کنم، با جایگزین کردن دو بطری نوشابه به دو فنجان دم‌نوش گیاهی یا چای گیاهی مصرف کالری روزانه خود را حدوداً ۳۰۰ کالری کاهش خواهید داد.مزیت‌های دم‌نوش گیاهی یا چای گیاهی لاغری در سلامتی بدن 1. این چای‌ها موجب کاهش وزن می‌شوند.


برعکس راه‌های گوناگونی که برای کاهش وزن وجود دارد، مصرف دم‌نوش گیاهی لاغری یا چای گیاهی لاغری متناسب با هر نوع زندگی است و احتیاج به تغییر خاصی در نوع زندگی برای لاغری وجود ندارد.


از دم‌نوش‌های گیاهی لاغری به عنوان دم‌نوش خوشمزه نیز یاد می‌کنند.
 1. چای‌های لاغری باعث بهبود متابولیسم و از بین برنده چربی‌های ناحیه شکم و پهلو می‌شوند.


استفاده دائم دم‌نوش گیاهی یا چای گیاهی لاغری در طول روز به زیاد شدن متابولیسم بدن کمک می‌کند. این امر موجب سوخت و ساز و چربی سوزی در بدن می‌شود.


دم‌نوش‌های گیاهی موجب کم شدن کالری در بدن می‌شوند و از تبدیل کربوهیدرات‌ها و قندها به چربی جلوگیری می‌کنند و این موضوع باعث کاهش چربی در بدن می‌شود.


کاتشینی که در دم‌نوش‌های گیاهی لاغری یا چا گیاهی وجود دارد بدون جذب ویتامین‌های محلول در چربی موجب کاهش چربی‌های ناحیه شکم و پهلو می‌شود.
 1. از پیری زود رس جلوگیری می‌کنند.


دم‌نوش لاغری یا چای گیاهی لاغری حاوی آنتی اکسیدان ها و اسیدهای آمینه است که در مبارزه با رادیکال‌های آزاد و محافظت از سلول‌ها و مولکول‌های ما در مقابل آسیب‌ها به جوان سازی بدن کمک می‌کنند.
 1. خطر ابتلا به سرطان معده را کاهش می‌دهند.


این دم‌نوش‌ها بسیار برای سلامت معده مفید بوده زیرا دیده شده که اشخاصی که از دم‌نوش‌ها و یا چای گیاهی به صورت دائم استفاده می‌کنند کمتر موجب بیماری سرطان معده می‌شوند.


 


 

اضافه کردن نظرات